Головна сторінкаПрес-центр »  Архів новин »  2008 версія для друку
З квітня діти-інваліди та інваліди з дитинства отримуватимуть допомогу у підвищеному розмірі

У квітні 2008 року діти-інваліди та інваліди з дитинства отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” у підвищених розмірах.

 

Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” передбачена державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та на дітей-інвалідів, виплата якої проводиться органами праці та соціального захисту населення.

Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”, призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) один із зазначених видів виплат.

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, ці виплати призначаються одночасно.

Третій рік поспіль цей вид допомоги виплачується у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму без застосування розрахункових розмірів.

Протягом 2008 року підвищення розмірів державної соціальної допомоги здійснюється 4 рази: з 1 січня, з 1 квітня, з 1 липня, з 1 жовтня.

Чергове збільшення цих виплат відбудеться з 1 квітня 2008 року.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" від 28 грудня 2007 року №107-VІ з 1 квітня затверджені прожиткові мінімуми:

*             для осіб, які втратили працездатність – 481 гривень;

*             для дітей віком до 6 років – 538 гривень;

*             для дітей віком від 6 до 18 років – 678 гривні.

Таким чином розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, призначеної відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” з 1 квітня 2008 року буде складати:

*             інвалідам з дитинства І групи разом з надбавкою на догляд -721,5 гривень;

*             інвалідам з дитинства ІІ групи – 384,8 гривень;

*             інвалідам з дитинства ІІІ групи – 288,6 гривень;

*             розмір надбавки на догляд одиноким інвалідам з дитинства ІІ та ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду – 72,15 гривень;

*             дітям-інвалідам – 336,7 гривень (без урахування надбавки на догляд);

*             дітям-інвалідам, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою – 505,05 гривень (без урахування надбавки на догляд);

*             розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 років -
269 гривень;

*             розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років -
339 гривень.

 

Таким чином, з 1 квітня 2008 року основний розмір державної соціальної допомоги для інвалідів з дитинства зросте від 6,6 грн. до 16,5 грн., для дітей-інвалідів від 7,7 грн. до 19,05  гривень.

 

Виплата державної соціальної допомоги згідно з Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” проводиться органами праці та соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету.

Завдяки внесенню змін від 30.05.2007р №782 до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. за №256 змінилися строки подачі заявок та фактично нарахованих сум на виплату цієї державної соціальної допомоги фінансовим органам райдержадміністрацій та Державному казначейству. Це забезпечило своєчасне надходження коштів на виплату державної соціальної допомоги. Виплата державної соціальної допомоги проводиться за поточний місяць після 10 числа. Заборгованості з виплати державної соціальної допомоги по Україні немає.

Міністерство праці та соціальної політики України тримає на постійному контролі питання своєчасності виплати цього виду допомоги,  проводиться щотижневий моніторинг стану зазначеної виплати.

*       Таблиця розмірів державної соціальної допомоги.