Головна сторінкаНОВИНИ версія для друку
Напередодні Дня усиновлення представники Мінсоцполітики відвідали з подарунками сім'ю патронатних вихователів та дитячий будинок сімейного типу

Напередодні Дня усиновлення заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко відвідав сім’ю патронатних вихователів Кузнецових та дитячий будинок сімейного типу Батурських.

Лариса Петрівна та Сергій Миколайович Кузнєцови є успішними батьками трьох вже дорослих власних дітей, а з грудня 2012 року надають послуги патронату для дітей м. Києва. За цей період під патронат до Кузнєцових тимчасово було влаштовано 13 дітей, які за різних обставин не могли проживати зі своїми батьками.

Це і новонароджені діти, від яких відмовилися в пологовому будинку, знайдені або вилучені з неблагополуччя дошкільнята та молодші школярі, діти з особливими потребами, підлітки, які зазнали насильства та жорстокого поводження з боку батьків, навіть юна мама із своїм немовлям. Всі життєві історії, тимчасово влаштованих до цієї патронатної сім’ї дітей, отримали успішний старт: Троє дітей повернулося до своїх батьків, дев’ятеро - знайшли нову люблячу родину, доля ще однієї дитини в процесі вирішення.

У ході зустрічі патронатні вихователі розповіли історію семирічного Руслана, який зараз перебуває під патронатом у їхній сім‘ї. Одинока мати хлопчика рішенням суду в червні 2016 року позбавлена батьківських прав, оскільки вела аморальний спосіб життя, не доглядала за дитиною.

Руслан є дитиною з особливими потребами, має інвалідність з приводу дитячого церебрального паралічу. В грудні 2012 року хлопчика було прооперовано у лікарні «Охматдит» (вроджений вивих правого стегна) та в жовтні 2015 року проведено повторну операцію. Після проведених операцій хлопчик достатньо добре ходить.

За час перебування дитини в родині патронатного вихователя відбулося багато позитивних змін в розвитку дитини: хлопчик став відкритим до взаємодії з оточуючими, покращилися навички гігієни, він самостійно грається на дитячих майданчиках.

Патронатні вихователі поділилися з представниками Міністерства власним досвідом та обговорили питання впровадження такої послуги в державі.

Не менш цікава зустріч відбулася у дитячому будинку родини Батурських.

Батьки–вихователі Тетяна та Володимир, які мають трьох рідних донечок (які вже мають власних дітей), з 1998 року постійно приймають у свою родину все нових і нових дітей. Їх дитячий будинок сімейного типу фактично існує з 2001 року, і в ньому завжди не менше 10 вихованців. Усі вони проживають у розкішному будинку, де відчувається, що у господаря – золоті руки, бо він все там зробив сам, до чого щодня і залучає дітей. У кожного з них, розповідають Батурські, свій хист і своя мрія.

Коли Володимир вирішив зайнятися організацією дитячого будинку сімейного типу і взяти під опіку дітей-сиріт, його рідні спробували відмовити його від цього задуму, адже одна справа – періодично відвідувати сиріт, давати їм одяг, взуття і зовсім інша – постійно, без перерви на вихідні та відпустки, виховувати їх. Проте Володимир не змінив рішення.

Згуртовує родину і спільна праця. Володимир – майстер на всі руки: хлопців навчає азів столярної та гончарної справи, Тетяна залучає дівчаток до виконання повсякденних жіночих обов'язків.

У зустрічах взяли участь і керівники структурних підрозділів Міністерства соціальної політики - директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Руслан Колбаса та  начальник Управління профілактики соціального сирітства Ірина Пінчук, а також заступник директора МБО «Партнерство «Кожній дитині» Зінаїда Кияниця. Як відомо, саме МБО «Партнерство «Кожній дитині» є ініціатором запровадження патронату в Україні.

Представники Мінсоцполітики вручили дітям подарунки, а дорослим висловили щирі слова вдячності. „Добре, що в наш час є люди, які здатні втілити малесеньку мрію кожної дитини – мати свою сім’ю”, - зауважив, зокрема, Сергій Устименко.