Головна сторінка

Контакт центр:
0-800-503-753Телефон "гарячої лінії":
0-800-501-892Діяльність »  Реабілітація та зайнятість інвалідів »  Міжнародний день інвалідів версія для друку
Державна підтримка людей з інвалідністю

Загальна чисельність інвалідів в Україні станом на 01.01.10 складає 2639001 осіб, з них інвалідів І групи − 311747 осіб, ІІ групи − 1070820 осіб, ІІІ групи − 1091070 осіб та дітей-інвалідів до 18 років − 165364 осіб.

Підтримка держави полягає у наданні інвалідам пільг, державних соціальних допомог та пенсій.

Крім того, метою забезпечення інвалідів автомобілями з Державного бюджету України виділено 88,9 млн. гривень.

Станом на 01.01.10 на обліку в органах праці та соціального захисту населення для забезпечення інвалідів автомобілями перебуває 87 177 осіб.

У зв’язку з проведенням в Україні Року ветеранів Великої Вітчизняної війни  1941-1945 років Урядом виділено 50 млн. грн. із загальної суми для забезпечення інвалідів з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та інвалідів війни, які безпосередньо брали участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, І групи.

У 2010 році Законом України ,,Про Державний бюджет України на 2010 рік” передбачено 315,6 млн. грн. на забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації.

Наказом Мінпраці від 12.08.10 № 239 затверджено зміни до Типового положення про Центр професійної реабілітації інвалідів, в якому містяться  антидискримінаційні положення.

У рамках Протоколу намірів про співробітництво між Міністерством праці та соціальної політики України і Федеральним Міністерством соціального забезпечення та захисту прав споживачів Республіки Австрія у сфері соціальної політики на 2007 – 2010 роки Українською стороною вивчено Австрійський досвід у сфері професійної реабілітації інвалідів та роботи соціально-економічних (інтегрованих) підприємств, на яких працюють особи з інвалідністю. 

Одним з ключових завдань з реалізації двостороннього проекту є запровадження в Україні моделі соціально-економічних (інтегрованих) підприємств, на яких працюють особи з інвалідністю. Діяльність таких підприємств в Австрії є одним з найефективніших засобів сприяння раціональному працевлаштуванню інвалідів.

Основним завданням роботи таких підприємств є працевлаштування інвалідів як на транзитних робочих місцях (такі місця є тимчасовими, в середньому 12 місяців), так і на постійних. Інваліди, які працевлаштовані на транзитні робочі місця, працюють на підставі укладених строкових (тимчасових) трудових договорів.

Верховною Радою України 16.12.09 прийнято Закон України „Про ратифікацію Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї”. Для нашої держави Конвенція про права інвалідів набрала чинності 6 березня 2010 року.

У зв’язку з цим, Мінпраці розробило зміни до Законів України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та „Про реабілітацію інвалідів в Україні”. Зокрема, змінами до першого Закону передбачено введення терміну „дискримінація за ознакою інвалідності”, „універсальний дизайн”, „розумне пристосування” та нової статті щодо відповідальності за порушення вимог цього Закону. Законопроект погоджений Громадською радою при Мінпраці. На даний час проект акта погоджується із зацікавленими центральними органами виконавчої влади.

Крім того, Мінпраці спільно з іншими центральними органами виконавчої влади та громадськими організаціями працює над розробкою проекту Концепції Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права інвалідів.

Одночасно повідомляємо, що Міністерством включено до проекту плану науково-дослідних робіт на 2011 рік, що фінансуються за рахунок державного бюджету, розробку Науково-дослідним інститутом соціально-трудових відносин законопроекту „Про загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права інвалідів”.