Головна сторінкаПрес-центр »  Архів новин »  2014 версія для друку
На території «гарячих точок» східних регіонів з дитячих закладів систем Мінсоцполітики, МОН, МОЗ усі діти евакуйовані

Станом на 1 липня на території «гарячих точок» східних регіонів, тобто в тих населених пунктах, де безпосередньо відбуваються бойові дії (мм. Слов’янськ, Краматорськ, Лисичанськ), з дитячих закладів систем Мінсоцполітики, МОН, МОЗ усі діти евакуйовані до м. Святогірськ та Київської області. Про це повідомив директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса під час засідання Комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, яке проводилося сьогодні за участю запрошених представників центральних органів виконавчої влади. Йшлося про забезпечення захисту прав дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, у тому числі забезпечення їх безпечного виїзду, розміщення та харчування на мирній території.

Руслан Колбаса також поінформував, що на території Донецької та Луганської областей функціонують 64 заклади для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, системи Мінсоцполітики, МОН, МОЗ, в яких наразі перебувають 1223 дитини. З цих регіонів були вивезені на оздоровлення понад 1000 дітей у Київську, Запорізьку, Одеську, Харківську області. Найближчим часом заплановано виїзд на оздоровлення ще майже 500 дітей.

Наразі, підкреслюють у Мінсоцполітики, потребує негайного вирішення питання щодо евакуації дітей з міст Донецька (269 дітей в закладах), Маріуполя (36 дітей), Мар’їнки (64 дитини), Амвросіївки (63 дитини), Макіївки (56 ВІЛ-інфікованих дітей з дитячого будинку), Артемівська (20 дітей з будинку дитини). В центрах соціально-психологічної реабілітації мм. Авдіївки, Дзержинська, Єнакієвого, Харцизька, Шахтарська залишаються 72 дитини, які також потребують евакуації.

Крім того, станом на 1 липня із Луганської області до інших адміністративно-територіальних одиниць України переїхали 12 дитячих будинків сімейного типу та 23 прийомні сім’ї; із Донецької - 22 дитячі будинки сімейного типу та 46 прийомних сімей. Усі сім’ї забезпечені необхідними речами та житлом.

Водночас Руслан Колбаса повідомив, що вже розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, які переселилися з тимчасово окупованих територій України, виплати їм державної соціальної допомоги та грошового забезпечення”, який погоджується із заінтересованими органами і має вирішити чимало проблемних питань.

Директор Департаменту також наголосив, що на особливому контролі керівництва Мінсоцполітики перебувають питання організації оздоровлення та відпочинку дітей із східних регіонів України. Зокрема, у червні у Мінсоцполітики за участю представників центральних органів виконавчої влади та громадських організацій відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення захисту прав цивільного населення, в тому числі жінок та дітей, під час ведення антитерористичної операції у східних регіонах України, на якому розглядалися зазначені питання.

Так, за даними Донецької облдержадміністрації, станом на 17 червня оздоровленням та відпочинком охоплено 3 484 дітей у 19 дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, з них на території області у 9 дитячих закладах оздоровлення та відпочинку перебуває 2 342 дитини;  за межі області - в Вінницьку, Київську, Запорізьку, Одеську, Харківську, Херсонську області - на оздоровлення та відпочинок вивезено 1 142 дитини. Питання організації вивезення дітей за межі області вирішується місцевими органами виконавчої влади спільно з представниками заінтересованих органів.

  Крім того, з метою забезпечення оздоровленням та відпочинком більшої кількості дітей із Донецької області у ДПУДЦ „Молода гвардія” Мінсоцполітики здійснено перерозподіл путівок до ДПУДЦ „Молода гвардія” та додатково направлено до дитячого центру на IV тематичну зміну 26 дітей із Донецької області.

  За повідомленням Луганської облдержадміністрації, оздоровленням та відпочинком охоплено 716 дітей, з них на території області у 2 дитячих закладах оздоровлення та відпочинку перебувають 160 дітей; за межі області на оздоровлення та відпочинок в Запорізьку та Одеську області вивезено 556 дітей. 

Ситуація щоденно моніториться і тримається під контролем, - підкреслюють у Мінсоцполітики.