Головна сторінкаПовідомлення версія для друку
Державна допомога особам, депортованим за національною ознакою

Верховною Радою України прийнято Закон Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою (17 квітня 2014 року №1223-УІІ).

Цей Закон визначає статус осіб, депортованих за національною ознакою, встановлює гарантії держави щодо відновлення їхніх прав та передбачає відшкодування матеріальної шкоди,  заподіяної внаслідок депортації.

Надання  статусу депортованої особи здійснюється відповідно постанови Кабінету Міністрів  України від 12.11.2015 № 643  „Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою”.

Для отримання статусу особі необхідно подати заяву за місцем проживання чи місцем перебування до уповноваженого органу, визначеного  головою місцевої державної адміністрації.

Разом із заявою необхідно подати:

 - копію паспорта;

 - дві фотокартки розміром 3 х 4 сантиметри;

 - документи, що підтверджують належність до числа осіб, депортованих за національною ознакою.

Факт депортації особи підтверджується відповідною довідкою або іншими документами, виданими компетентними органами України, інших держав - колишніх республік СРСР.

Після розгляду уповноваженим органом, подані документи надсилаються  Мінсоцполітики для прийняття рішення  про надання статусу або відмову у його наданні. 

Рішення приймається Мінсоцполітики протягом трьох місяців та у разі підтвердження  повертається місцевій держадміністрації разом із бланком посвідчення.

У разі прийняття рішення про відмову у наданні статусу Мінсоцполітики одночасно повідомляє про це місцеву держадміністрацію та  особу.

Також визначено, що у випадку відсутності належних документів  факт депортації особи встановлюється у судовому порядку.

Посвідчення особі видаватиметься місцевою держадміністрацією.

Особа, яка отримала статус  особи, депортованої за національною ознакою, отримає державну допомогу відповідно до  Закону Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою”. 

         З питань отримання вказаної державної допомоги депортованій особі необхідно звернутися до  уповноваженого органу, який видав посвідчення особи, депортованої за національною ознакою за місцем проживання чи місцем перебування.