Головна сторінкаНОВИНИ версія для друку
Звернення Міністра соціальної політики України Андрія Реви з нагоди Дня усиновлення

Шановні діти і батьки!

Щиро вітаю з Днем усиновлення всіх причетних до цього порівняно молодого свята: усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників, працівників служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді.

Щороку в останній день вересня ми святкуємо не тільки День усиновлення, у цей день християни вшановують святих Віру, Надію, Любов і їхню матір Софію, які є втіленням найкращих якостей людей, що відкрили свої серця дітям.

Сім’я – це фундамент любові та поваги, на якому будується цивілізоване суспільство. Сьогодні захист прав та інтересів дітей є одним із пріоритетів державної політики України. Держава відповідає за кожну дитину, яка не відчуває родинного тепла та затишку. Але турбота держави ніколи не зможе замінити лагідних материнських обіймів, надійного батьківського плеча, адже саме в сім’ї закладаються основи духовного здоров’я дитини, формуються її життєві цінності.

Усиновлення – це особливе батьківство, благородний і непростий шлях до щасливої родини. Все більше й більше українських сімей відкривають свої серця дітям, які за волею долі позбавлені батьківського піклування і потребують допомоги, любові, розуміння й підтримки з боку дорослих.

Дякую всім небайдужим людям, які розуміють, наскільки важливим для дітей і для процвітання нації є виховання їх у повноцінних родинах. Слова поваги – тим, хто не злякався труднощів і виховує сьогодні кількох усиновлених чи прийомних дітей з особливими потребами або тяжкими захворюваннями.

Усиновивши чи взявши дитину під опіку, піклування, створивши прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, ви даєте дітям надію на щасливе дитинство та повноцінне майбутнє, вселяєте в їхні душі віру в добро, навчаєте бути самодостатніми, впевненими в собі, виховуєте справжніх громадян України.

Висловлюю вдячність педагогам, соціальним працівникам, фахівцям служб у справах дітей, представникам громадськості, які допомагають дітям знайти нові сім’ї.

Звертаюся до тих громадян, які замислюються над усиновленням дитини. Не вагайтеся, зробіть цей крок, адже немає нічого прекраснішого у світі за радісний сміх та щасливі дитячі очі. Нині близько 18 тисяч дітей в Україні чекають зустрічі з батьками. 

Миру вам усім і родинного затишку. Хай наповнюється дитячим щасливим сміхом кожна українська домівка та ростуть здоровими й успішними діти.