Головна сторінкаНОВИНИ версія для друку
У Києві відкрилася Всеукраїнська виставка творчих робіт людей похилого віку „Розкриваючи крила”

Сьогодні у Києві, у Центральному будинку офіцерів, урочисто відкрилася Всеукраїнська виставка творчих робіт людей похилого віку „Розкриваючи крила”, яка триватиме три дні – до 3 жовтня 2016 року. У церемонії відкриття взяли участь представники Міністерства соціальної політики, Міністерства оборони, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Київської міської державної адміністрації.

Вітаючи присутніх з цією подією, яка відбувається напередодні Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана, заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін наголосив, що це – ще одна нагода нагадати всім про обов’язок кожного проявляти турботу і милосердя до людей поважного віку.

За його словами, нині в Україні проживає понад 9 млн людей віком старше 60 років, і це - майже четверта частина всього населення.

„Старіння населення є світовим процесом. Україна є і залишатиметься протягом наступних років однією із „найстаріших” країн світу. І це свідчить про необхідність удосконалення соціально-економічної політики з урахуванням демографічних тенденцій”, - зазначив Віталій Мущинін.

Водночас він підкреслив, що наразі політика щодо літніх в Україні, яка була спрямована на забезпечення найнеобхідніших потреб, поступово переорієнтовується на розширення прав та можливостей цих людей, - як того вимагають принципи „активного старіння”. І цьогорічна виставка, переконані у Мінсоцполітики, є тому підтвердженням.

У Міністерстві інформують, що проведення таких виставок було розпочато минулого року. На нинішній – зібрано роботи із 23 областей України, із більш ніж 150 міст, сіл, селищ. Автори робіт мають досить поважний вік - 60+ та в основному є слухачами „Університетів третього віку”, які діють при всіх територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Наразі, в Україні налічується 657 територіальних центрів, якими обслуговано понад 1,6 млн. осіб, а серед слухачів „Університетів третього віку” - понад 30 тис. осіб.

Завдяки роботі цих Університетів громадяни літнього віку мають можливість отримати психологічну підтримку, бути залученими до активної участі у суспільному житті, мати можливість для самореалізації, наголошують у Міністерстві.

Віталій Мущинін також зауважив: „Важливим є те, що громадян поважного віку залучено і до організації цієї виставки. Крім того, в організації виставки активну участь взяли молодь та громадські організації. І такий підхід запроваджено для забезпечення зв’язку поколінь”.

Заступник Міністра соцполітики подякував усім учасникам, організаторам та спонсорам виставки і висловив впевненість, що ця подія додасть сил і наснаги літнім людям ще на довгі роки.